از فردا سفر استاندار سیستان‌وبلوچستان به جنوب استان آغاز خواهد شد
علی اوسط هاشمی استاندار سیستان وبلوچستان فردا در سفر به ایرانشهر از عملیات اجرایی خط لوله انتقال گاز ایرانشهر به چابهار بازدید خواهد کرد. وی در نهایت شنبه طی مراسمی از زحمات احمد موهبتی فرماندار سابق چابهار تقدیر و دکتر ایوب درویشی را رسما به سمت فرماندار ویژه شهرستان چابهار منصوب میکند.
کد خبر: ۴۶۳۶۰۱
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۲ 20 July 2017
به گزارش خبرنگار تابناک سیستان‌وبلوچستان علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان در آخرین روزهای دولت یازدهم در سفر به جنوب سیستان و بلوچستان از طرح هایی بازدید خواهد کرد که برای صنعتی شدن استان و آنچه روحانی به مردم وعده داده بود اهمیت بالایی دارد.
بر اساس این گزارش، استاندار قرار است از بزرگترین طرحی که تاکنون برای صنایع و مردم جنوب سیستان‌وبلوچستان مصوب و در حال اجراست بازدید کند.
پروژه گازرسانی به سیستان‌وبلوچستان از طریق خط لوله هفتم سراسری طرحی بود که از مزایای خط لوله صادرات گاز به هندوستان از طریق پاکستان بود که خط لوله صلح نام گرفت.
این خط که با صرف هزینه هنگفت در دولت پیشین اجرا گردید، در اثر لابی های منطقه ای و سنگ اندازی های برخی دول خارجی ناکام ماند و در نهایت خط لوله ۵۶ اینچی صرفا گاز را به شهر ایرانشهر رساند.
پس از آن دولت روحانی با تکمیل خط لوله گاز از ایرانشهر به سمت شمال استان گاز را به زاهدان، مرکز پهناورترین استان ایران رساند و امید است با تکمیل شبکه گازرسانی درون شهر زاهدان همه خانوارهای این شهر ازین نعمت الهی بهره مند گردند.
مهندس اسدی قائم مقام مدیر عامل و مدیر اجرایی شرکت توسعه پتروشیمی نگین مکران در خصوص روند حضور این شرکت در پروژه خط لوله انتقال گاز به چابهار گفت با احداث سومین قطب پتروشیمی ایران بعد از ماهشهر و عسلویه در منطقه آزاد چابهار ونیز طرح های بزرگی همچون فولاد و نیروگاه ها در جنوب سیستان‌وبلوچستان، لزوم احداث خط لوله از ایرانشهر به جنوب استان بیش از پیش خودنمایی کرد تا پس از حضور یک مجموعه داخلی در این خط و عدم ادامه کار توسط وی، شرکت توسعه پتروشیمی نگین مکران متولی احداث شهرک پتروشیمی مکران (سومین قطب پتروشیمی ایران) که مشتری عمده گاز در جنوب استان است با وزارت نفت و شرکت ملی گاز وارد مذاکره شد و احداث خط لوله انتقال گاز از ایرانشهر به جنوب استان را به عهده گرفت.
اسدی افزود خط لوله گاز ایرانشهر چابهار به طول ۲۹۰ کیلومتر در اسفند ۹۵ آغاز و طبق برنامه مقرر است مشعل گاز در بهار ۹۸ در چابهار روشن گردد. وی افزود مقرر است فردا استاندار محترم از ۲۵ کیلومتر اول این خط که بحث لوله گذاری آن رو به اتمام است بازدید نماید.
وی به اولویت به کارگیری نیروهای بومی در این پروژه اشاره کرد و گفت برخی مشاغل در احداث خط لوله به قدری تخصصی است که امکان استفاده از نیروی بومی را نداریم، با این حال در حال حاضر حدود ۵۰% نیروها را از نیروهای بومی منطقه به کار گرفته ایم.
اسدی در پاسخ به میزان امنیت مسیر گفت مردم خونگرم، مرزبان و وفادار به نظام در طی مسیر احداث خط لوله از اینکه استان را در مسیر توسعه میبینند همواره کارگران و عوامل اجرایی را که گاها در دمای بیش از ۵۰ درجه و به صورت ۲۴ ساعته مشغول کار هستند را مورد محبت خود قرار میدهند و به لطف الهی منطقه بسیار امن و مشکلی ازین نظر نداشته ایم.
وی حجم سرمایه مورد نیاز این خط را ۱۱۰۰ میلیارد تومان بیان داشت و گفت در این مرحله از کار به طور متوسط روزانه بیش از۵۰۰ نفر در پروژه مشغول به کار هستند که با فعال سازی چند جبهه دیگر کار، این میزان به حدود ۲۰۰۰ نفر خواهد رسید.نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار