کد خبر: ۵۲۲۳۷۱
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۳ 11 November 2017
امام جمعه زاهدان گفت: حماسه اربعین مکمل واقعه عاشورا است و اگر عاشورا یک حادثه را بیان می‌کند، اما اربعین یک تجلی برای بشریت است.
به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه اظهار کرد: دیروز اربعین حسینی بود 1378 سال از اربعین حسینی می‌گذرد اما در طی این مدت هنوز شور و عشق به امام حسین(ع) در دل آزادگان و پیروان اباعبدالله موج می‌زند.

امام جمعه زاهدان افزود: اگر عاشورا را اوج ایثار و تجلی بندگی بنامیم اربعین است که عاشورا را تبیین و در اوج تبلیغ‌های مسموم واقعه عاشورا را تبیین می‌کند.

وی ادامه داد: اربعین مکمل واقعه عاشورا است اگر عاشورا یک حادثه را بیان می‌کند اما اربعین یک تجلی برای بشریت است.

سلیمانی بیان کرد: دو بار رییس جمهور روسیه به تهران سفر کرد، اولین بار در سال 1394 برای شرکت در مراسم تولیدکنندگان گاز حضور پیدا کرد و مستقیم به دیدار رهبر معظم انقلاب رفت بدون هیچ‌گونه تشریفاتی و در آن جلسه حضرت آقا به پوتین فرمودند شما یک انسان بزرگی در دنیای سیاست هستید و برای کشور ما قابل احترام هستید.

وی افزود: سفر اخیر روسای دو کشور آذربایجان و روسیه و دیدار با رهبری معظم انقلاب باعث شد تا نگاه تمام دنیا به این ملاقات باشد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: در دیدار اخیر پوتین با رهبری، حضرت آقا گفتند که برای مقابله با تحریم‌ها، دلار از مبادلات اقتصادی بین دو کشور برداشته شود که طرح بسیار خوبی بود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار