استاندار سیستان و بلوچستان در دیدار با سرکنسول افغانستان در زاهدان:
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: هم افزایی برای استفاده از استعدادها و ظرفیت های این استان و کشورهای همسایه زمینه ساز توسعه و پیشرفت منطقه است.
کد خبر: ۶۳۱۱۰۹
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۲ 16 July 2018

به گزارش تابناک سیستان و بلوچستان سید دانیال محبی روز دوشنبه در دیدار سرکنسول افغانستان در زاهدان با وی در دفتر استاندار اظهار داشت: وجود مشترکات فراوان فرهنگی و مذهبی سیستان وبلوچستان و افغانستان زمینه ساز پیشبرد اهداف فرهنگی، اقتصادی، رفاه اجتماعی و رشد و توسعه منطقه است.

وی افزود: کشور در حال توسعه افغانستان می تواند در مسیر رشد و ترقی خود از ظرفیت های فراوان سیستان و بلوچستان نظیر آبهای آزاد به عنوان تنها راه مناسب، امن و کوتاه برای ارتباط با کشورهای اروپایی و آسیایی استفاده کند.

وی تاکید کرد: با توجه به سیاست جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تقویت ارتباطات و مبادلات اقتصادی با کشورهای همسایه می توان با بهره گیری از ارتباط وسیع و هم افزایی منطقه ای توسعه منطقه را رقم زد.

استاندار سیستان و بلوچستان از تحصیل دانشجویان کشور افغانستان در این استان به عنوان گامی مهم در افزایش روابط مردم 2 کشور یاد کرد.

سرکنسول افغانستان در زاهدان نیز در این نشست گفت: با توجه به اهمیت بندر اقیانوسی چابهار در چهار سال گذشته 165 شرکت و کمپانی افغانستان در این بندر مهم راهبردی سرمایه گذاری اقتصادی کرده اند.

عبدالرحیم نیک پور افزود: افغانستان کشور محصور در خشکی است که می تواند از ظرفیت بندر مهم و استراتژیک چابهار به عنوان یک منطقه حیاتی برای رشد خود استفاده کند.

وی همکاری در رفع مشکل زمین کنسولگری در زاهدان، گواهینامه رانندگی تجار و ویزای فعالان اقتصادی افغانستان در فرودگاه هنگام سفر به دیگر کشورها را خواستار شد.

سرکنسول افغانستان در زاهدان همچنین از استاندار صدور دستور در زمینه ارائه لیست دانشجویان افغانستانی در حال تحصیل در سیستان و بلوچستان برای ارسال به وزارت امورخارجه این کشور، را در خواست کرد.

وی با اشاره به حمل 110 تن گندم اهدایی هندوستان به افغانستان گفت: با توجه به ظرفیت جمهوری اسلامی ایران به ویژه استان سیستان و بلوچستان باید از این ظرفیت ها برای توسعه و پیشرفت هر دو کشور همسایه بنحو شایسته ای استفاده کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار