کد خبر: ۶۷۸۷۹۴
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۵ 12 November 2018

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با اشاره به وضعیت بازار پیش‌بینی کرد قیمت نفت در ما‌ه‌های آینده تا سقف مشخصی افزایش یابد.

  بهروز نعمتی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی،  در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اعمال تحریم‌های اخیر آمریکا علیه کشورمان، اظهار داشت: تفاوت تحریم‌های اخیر با تحریم‌های گذشته در این بود که سازمان ملل و بسیاری از کشورها پشتیبان آن تحریم‌ها بودند اما تحریم‌های اخیر تنها از سوی آمریکا اعمال شده که قطعا تأثیر شدیدی نخواهد داشت.

 وی افزود: بسیاری از کشورها و برخی از اعضای 1+5 مانند انگلیس و آلمان علیه این تحریم‌ها بیانیه صادر و معتقد بودند که این تحریم‌ها کار اشتباهی است.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه آمریکایی‌ها کار تبلیغاتی بزرگی بر روی این تحریم‌ها انجام دادند و سعی کردن  آن را بزرگ جلوه دهند، تصریح کرد: واقعیتی که وجود دارد این است که این تحریم‌ها اثر چندانی نخواهد داشت و مسئولان آمریکایی هم خودشان بر این امر واقف هستند.

نعمتی با تأکید بر اینکه برخی از کشورها از جمله چین، هند و همچنین روس‌ها به دنبال این هستند که مراودات‌شان را با ما ادامه دهند، گفت: ضمن اینکه خود آمریکایی‌ها هم بسیاری از موارد را مستثنی کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: آمریکایی‌ها با توجه به وضعیت بازار، عرضه و تقاضای نفت، به هیچ وجه نمی‌توانند خرید نفت از ایران را به صفر برسانند.

نعمتی با بیان اینکه پیش‌بینی بنده این است که با توجه به فرا رسیدن فصل سرما قیمت هر بشکه نفت به 120 دلار می‌رسد، اظهار داشت: در این شرایط مسئولان آمریکایی التماس خواهند کرد که نفت بیشتری به بازار عرضه شود.

 منبع:تسنیم 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار