احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان در حاشیه بازدید از طرح آبیاری ۴۶ هزارهکتاری دشت سیستان به خبرنگاران گفت: عملیات آزمایشی این طرح برای برخی از پهنه های کشاورزی شروع شده و امیدوارم تا پایان سال به وضعیت مطلوبی برسد و همزمان با ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی شیرینی این سرمایه‌گذاری بزرگ ملی به کام مردم صبور سیستان بنشیند.
کد خبر: ۶۸۵۴۵۴
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۵ 30 November 2018

به گزارش تابناک سیستان و بلوچستان احمدعلی موهبتی که اولین سفر خود به سیستان در قامت استاندار را تجربه می‌کرد، گفت: در حال حاضر ۱۵۰ میلیون مترمکعب آب مرده در چاه نیمه ۴ وجود دارد که قابل بهره برداری نیست بنابر این برنامه ریزی شده تا با بهره برداری از این آب در بخش کشاورزی بخشی از نیاز آبیاری مزارع برطرف شود.
 وی افزود: این طرح به لحاظ ماندگاری جمعیت و ایجاد اشتغال برای مردم و همچنین تولید ملی بسیار حائز اهمیت است چرا که وقتی تولید باشد زمینه عزت و رفاه مردم نیز فراهم می‌شود.
استاندار خاطرنشان کرد: اراده محکمی برای به ثمر نشستن این طرح بزرگ در بین دستگاه‌های اجرایی و پیمانکاران وجود دارد.
وی گفت:  حداکثر بهره وری از این آب را از کشاورزان عزیز انتظار داریم تا با بهره گیری از الگوهای مناطق کم آب این طرح به نتیجه مطلوب برسد و با توجه به محدودیت منابع آبی از کشت استراتژیک به کشت اقتصادی تبدیل شود.
 استاندار برنامه بازدید از مرز رسمی میلک را از برنامه های دیگر سفرش به منطقه سیستان عنوان کرد و افزود:  مرز فرصتی بی بدیل برای استان است لذا با وجود منطقه آزاد چابهار و معافیت این منطقه از تحریم‌های ظالمانه ظرفیت مناسبی برای ما و همسایگان مان به وجود آمده است و باید تلاش کنیم با ایجاد زیرساخت های لازم حداکثر بهره برداری از این بخش را داشته باشیم.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار