در سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان سیستان و بلوچستان، عملیات ساخت بیمارستان 540 تختخوابی شهرستان ایرانشهر آغاز شد.
کد خبر: ۶۹۴۶۷۴
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵ 24 December 2018

به گزارش تابناک سیستان‌وبلوچستان همزمان با سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به سیستان و بلوچستان کلنگ ساخت بیمارستان ۵۴۰ تخت‌خوابی ایرانشهر با پیش‌بینی سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیارد تومانی به زمین خورد.

بیمارستان 540 تختخوابی ایرانشهر در زمینی با زیربنای 60 هزار متر مربع و با مشارکت وزارت بهداشت و بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) ساخته می شود.

وزير بهداشت گفت: با ساخت بیمارستان های دردست احداث در این منطقه، در آینده ای نه چندان دور و ظرف چهار سال آتی نیازی نخواهد بود که مردم عزیز منطقه برای پیگیری روند درمان مجبور به سفر به استان ها و شهرهای دیگر شده و متحمل رنج سفر شوند که این وضعیت بسیار ارزشمند است.

دكتر سيد حسن هاشمي در سفر به استان سیستان و بلوچستان با حضور در شهرستان ایرانشهر، در آيين آغاز عملیات اجرايي ساخت بیمارستان 540 تختخوابی ایرانشهر گفت: جا دارد، از تمامي افرادي كه در پيشبرد اين خدمت ارزشمند كه نياز ضروري و روزمره مردم اين منطقه است، تشكر كنم. 

دكتر هاشمي افزود: امروز همزمان با پروژه بيمارستان چابهار، با اراده و همت همكاران ما در ستاد اجرايي فرمان امام (ره) و علاقه اي كه شخص مقام معظم رهبري به اين منطقه و مردم آن دارد، كار اجرايي بيمارستان ايرانشهر نيز آغاز خواهد شد. 

وزير بهداشت بیان کرد: با ساخت بیمارستان های دردست احداث در این منطقه، در آینده ای نه چندان دور و ظرف چهار سال آتی نیازی نخواهد بود که مردم عزیز منطقه برای پیگیری روند درمان شان مجبور به سفر به استان ها و شهرهای دیگر شده و متحمل رنج سفر شوند و این موضوع بسیار ارزشمند است.

دکتر هاشمی با بیان اینکه به زودی پیمانکار پروژه بیمارستان 540 تختخوابی ایرانشهر مشخص شده و عملیات اجرایی ساخت آن آغاز خواهد شد، ادامه داد: این پروژه توسط ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) آغاز شده که بیانگر عنایت مقام معظم رهبری به این منطقه است، بنابراین مردم انتظار دارند زمانی که پروژه کلید می خورد، وقفه ای در ساخت آن ایجاد نشود و سریعتر وارد چرخه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم شود.

وزیر بهداشت تصریح کرد: از بابت دو پروژه بیمارستان 540 تختخوابی چابهار و ایرانشهر اطمینان خاطر دارم و مطمئن هستم، پروژه چابهار به زودی عملیاتی خواهد شد، چراکه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) مسئولیت اجرای آن را برعهده دارد و اعتبار پروژه نیز تاحدودی با حمایت استاندار تامین شده است در ایرانشهر نیز مقدمات فراهم شده است. 

دکتر هاشمی گفت: لازم است از رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر و ائمه جمعه استان، تشکر کنم، چراکه در این زمینه همراهی ها و پیگیری های زیادی کرده اند. امیدوارم پیگیری هایی که در زمینه ارتقای دانشکده ایرانشهر به دانشگاه صورت گرفته است نیز بی نتیجه نماند و موانع قانونی برداشته شود و این موضوع به واقعیت بپیوندد. البته تغییر نام ملاک نیست، بلکه از نظر ما کیفیت و محتوا اهمیت بسیاری دارد. معتقد هستم، فرزندان رشید و عزیز بلوچستان در جنوب استان سیستان و بلوچستان استعدادهای بسیار درخشانی دارند و این موضوع در ایرانشهر پررنگ تر است تا این منطقه به عنوان قطب علمی مطرح شود. گاهی اوقات، برخی از دوستان تصور می کنند جدایی و به عبارتی استقلال دانشکده و مراکز علمی به نفع شان است، اما این موضوع حقیقت ندارد؛ مانند کودکی که زودتر از موعد از مادر محروم شده و از نظر روانی و جسمی رشد مناسبی نداشته باشد. 

وزیر بهداشت ادامه داد: در منطقه ای که حدود یک میلیون و 200 هزار نفر جمعیت دارد، وجود یک دانشکده معظم و معتبر بهتر از ایجاد چند مرکز جزیره ای است که هرکدام نیز نتوانند رشد و ارتقای خوبی داشته باشند. امیدوارم شاهد این باشیم که همزمان با پیشرفت بیمارستان، افراد متخصصی از رشته های مختلف از این منطقه وارد دانشگاه ها شده و بر اساس سهمیه بومی تعهد دهند و به مردم همین منطقه خدمات درمانی ارائه دهند. به این صورت مشکل نیروی انسانی در مراکز درمانی کشور برای همیشه ازبین خواهد رفت. 30 درصد ظرفیت دانشگاه ها را به سهمیه بومی اختصاص داده ایم و طبق برآوردها، ظرف چندسال آینده بالغ بر 100 پزشک و متخصص فارغ التحصیل سهمیه بومی در منطقه سیستان و بلوچستان خواهیم داشت که در بیمارستانی که قراراست ساخته و به بهره برداری برسد، به ارائه خدمت خواهند پرداخت. 

دکتر هاشمی با بیان اینکه در این سفر 20 هزار متر مربع پروژه در شهرهای ایرانشهر، فنوج، نیکشهر و چابهار به بهره برداری خواهد رسید، عنوان کرد: از تمامی دست اندرکاران در ساخت و تجهیز پروژه های بهداشتی و درمانی تشکر می کنم، آرزو میکنم، خداوند برای همه ما زندگی را فرصتی قرار دهد تا به انسان ها خدمت کنیم. 

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: امیدوارم خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران از اقداماتی که برای آسایش مردم ارائه می دهیم، راضی و خشنود باشند، آنها عزیزانشان را برای حفظ اعتقادات و آسایش مردم فدا کرده اند و اهمیت دارد که مسیر تحقق آرمان ها، اقامه دین، استمرار ارزش ها و آسایش مردم مخدوش نشود و در این زمینه هرکسی در هر مقام و پستی که قرار دارد باید هر اقدامی که در توان دارد، انجام دهد. 

دکتر هاشمی با اشاره به اهمیت بیمارستان 540 تختخوابی ایرانشهر تاکید کرد: این بیمارستان جزو پروژه های بزرگ و کم نظیری است که در حوزه بیمارستانی در کشور اجرا می شود و درعین حال نقشه زیبایی دارد و مجری آن بنیاد برکت است که عظمت آن باید در شان مقام ولایت باشد. عنوان آن نیز بیمارستان 540 تختخوابی برکت ایرانشهر است. البته مراحل ساخت آن نیاز به کمک همه دارد و زیرساخت های آن حمایت های همه جانبه را می طلبد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار