کد خبر: ۷۲۰۷۵۱
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۱ 02 March 2019

پرت شدن از ارتفاع و سقوط در خواب، ممکن است در پی چندین حالت ذهنی روی دهد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

تمایل به رهایی

زندگی روزمره گاهی فشار زیادی به روح و روان افراد وارد می‌کند، تا جایی که تنها چیزی که می‌خواهند دو بال برای پرواز کردن است و بس. زمانی که می‌خواهید از فشار و تنش‌های روزمره خلاص شوید، این حالت با احتمال بیشتری در خواب روی خواهد داد. در واقع این حالت نوعی اختلال خواب است که دلیل آن کشمکش میان خواب و بیداری است. اگر فکر می‌کنید دچار استرس و اضطراب ناشی از فعالیت‌های پرفشار روزمره هستید، سعی کنید از فشار بکاهید.

صدایی از ناخودآگاه

اگر بیش از اندازه مطابق آداب و احتیاط عمل می‌کنید، احتمالا در خواب ناخوداگاه تمایل دارید کمی جنون به خرج دهید. هنگامی که در خواب از ارتفاع سقوط می‌کنید، در واقع تمایل به از میان برداشتن موانع موجود در جامعه و از بین بردن ترس‌های خود هستید که به شما اجازه رویاپردازی، جاه طلبی و جسارت و شجاعت نمی‌دهد. این حالت در خواب به شما گوشزد می‌کند شهامت و جسارت بیشتری برای دنبال کردن رویا‌های خود داشته باشید.

احساس گناه

سومین حالت ذهنی که باعث می‌شود شما خواب پرت شدن از ارتفاع را ببینید، احساس گناه است. ناخودآگاه شما نسبت به گناهی که مرتکب شده اید به این روش واکنش نشان می‌دهد. به این ترتیب با رها کردن بدن خود از ارتفاع، خود را در معرض قضاوت دیگران قرار می‌دهید و خود را تسکین می‌دهید.

جام نیوز

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار