کد خبر: ۷۳۱۷۸۹
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۵ 07 April 2019

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: چهار میلیون و 164 هزار و 843 تردد خودرو در تعطیلات نوروز امسال در محورهای ارتباطی این استان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه پارسال 24 درصد رشد داشته است.

علی خانقائی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: محورهای ایرانشهر- بمپور و برعکس و هیرمند -زابل و برعکس در این مدت پر ترددترین مسیرهای سیستان و بلوچستان بودند.
وی گفت: در این مدت سرعت متوسط وسایل نقلیه ثبت شده در جاده های سیستان و بلوچستان 80 کیلومتر برساعت بوده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان افزود: ساعت اوج ترافیک در این مدت مربوط به دوشنبه پنجم فروردین با هشت هزار و 554 تردد بوده است.
وی گفت: 282 هزار و 339 مسافر از ابتدای طرح تاکنون در سیستان و بلوچستان توسط ناوگان حمل و نقل جاده ای جابجا شدند که 61 درصد به داخل استان و بقیه به مقاصد برون استانی سفر کرده بودند.
خانقائی افزود: همچنین از ابتدای طرح تاکنون 78 هزار و 175 نفر مسافر از سایر استانها توسط ناوگان حمل و نقل جاده ای وارد استان شده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 37 درصد افزایش داشته است.
وی بیان کرد: 38 هزار و 689 مسافر نیز در این مدت از طریق پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان جابجا شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 22 درصدی را نشان می دهند.
به گزارش ایرنا استان سیستان و بلوچستان با 20 شهرستان و 188 هزار و 222 کیلومتر مربع گستره پهناورترین استان کشور محسوب می شود که فاصله شمالی ترین شهر آن «هیرمند» تا جنوب ترین شهر این استان «چابهار» حدود هزار کیلومتر است.
این استان افزون بر هزار و 300 کیلومتر مرز با کشورهای افغانستان و پاکستان و 310 کیلومتر ساحل در دریای عمان دارد.
آب و هوای معتدل به ویژه در فصل بهار و وجود آثار و ابنیه های باستانی، تاریخی، فرهنگی، بازارهای سنتی و مدرن با انواع کالاهای داخلی و خارجی، سواحل زیبا، باغ ها و مزارع سرسبز، نخلستانها، تالاب های هامون و جازموریان و غیره از جذابیت های سیستان و بلوچستان برای مسافران و گردشگران داخلی و خارجی است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار