سازمان مبارزه با تروریسم پاکستان که مدتی قبل حزب جماعت الدعوه را در لیست سیاه خود قرار داده بود، این بار علیه حافظ سعید پیگرد قضایی خود را آغاز کرد.
کد خبر: ۷۵۹۹۹۶
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۴ 06 July 2019

سازمان مبارزه با تروریسم پاکستان دور تازه ای از عملیات‌های خود علیه گروه‌های ممنوع الفعالیت را آغاز کرد.

در تازه ترین اقدام این سازمان «حافظ سعید» سرکرده گروه ممنوع الفعالیت جماعت الدعوه که پیش از این تحت فشار سازمان های بین المللی تروریستی اعلام شده بود نیز تحت تعقیب قرار گرفت.

گزارش‌ها حاکی است سازمان مبارزه با تروریسم پاکستان علیه تمام کسانی که به این گروه کمک مالی انجام بدهند نیز پیگرد قضایی انجام خواهد داد.

به این ترتیب حافظ سعید بازهم به دادگاه احضار می شود و باید پاسخگوی سوالاتی باشد که در صورت اثبات آن تروریست بودن او ثابت خواهد شد.

اقدام دولت پاکستان علیه جماعت الدعوه پس از آن شدت یافت که سازمان ملل خواستار برخورد اسلام آباد با این گروه شد و نام پاکستان در لیست خاکستری FATF قرار گرفت.

حزب تحریک انصاف معتقد است قرار گرفتن نام پاکستان در لیست نظارت ویژه این گروه باعث کم شدن اشتیاق سرمایه گذاران خارجی به حضور در پاکستان شده است.

به زودی دور تازه‌ای از جلسات میان سران اسلام آباد و نمایندگان FATF برگزار می شود و در صورت تامین خواسته های این گروه نام پاکستان از لیست خاکستری نیز خارج خواهد شد.

یکی از جدی ترین نگرانی های گروه ویژه اقدام مالی عدم برخورد دولت پاکستان با حافظ سعید و گروه جماعت الدعوه بود.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار