صح امروز دکتر محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه ضمن بازدید از مراحل تکمیل خط آهن چابهار زاهدان از نزدیک در جریان آخرین پیشرفت‌های این پروژه ملی قرار گرفت.
کد خبر: ۷۶۸۰۸۴
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲ 01 August 2019

به گزارش خبرنگار تابناک از زاهدان رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران گفت چابهار تنها بندر اقیانوسی کشور است و اگر بتوانیم برای حمل و نقل کالاها مستقل از تنگه هرمز و خلیج و فارس و بوشهر اقدام کنیم کاری مهم صورت گرفته است.

وی افزود چابهار می تواند با اتصال به زاهدان این خواسته را مرتفع نماید، ضمن اینکه می‌تواند در کریدور جنوب به شمال و همچنین کریدور شرق به غرب نقش موثرتری داشته باشد.

نوبخت ادامه داد همچین چابهار از تحریم‌ها مستثنی است و باید از این فرصت به نحو شایسته بهره‌مند شویم.

وی افزود امروز با سردار محمد رئیس قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا از این پروژه به صورت میدانی بازدید کردیم و تا اگر امکان پایان این طرح تا پایان سال آتی و یا حداکثر تا اوایل سال 1400 باشد با همت بیشتر این کار را انجام دهیم.

وی افزود هردو طرف مجری و تامین کننده سرمایه به این نتیجه رسیدیم و تفاهمی صورت گرفت تا با یک مشارکت دو سویه بین سازمان برنامه  وبودجه از سمت دولت برای تامین مالی و قرارگاه خاتم الانبیا به عنوان مجری ان‌شاء الله تا پایان سال آتی و یا نهایتا ابتدای سال 1400 از این پروژه بهره‌برداری صورت پذیرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار