شوکی که به استقلال وارد شد، تهدید استراماچونی به استعفا و جدایی از آبی پوشان بود که این اتفاق فضای این تیم را کاملا ملتهب کرد.

سعید بیگی پیشکسوت آبی پوشان در گفتگو با مهر در این خصوص اظهار داشت: کاملا مشخص است استراماچونی از شرایط موجود رضایت چندانی ندارد، اما او جایی نمی‌رود و به کارش در این تیم ادامه می‌دهد.

وی اضافه کرد: البته این اصلا خوب نیست که شرایط طوری باشد تا سرمربی از آن رضایت نداشته باشد. آن هم در شروع کارش در این تیم.

هافبک پیشین آبی پوشان گفت: استراماچونی مربی خوبی است و توانسته نظم تیمی را به استقلال بازگرداند. او پتانسیل موفقیت در ایران را دارد و این کار منوط به یک سلسله اتفاق است که باید در باشگاه استقلال بیفتد. وگرنه نه استراماچونی و نه هیچ مربی دیگری به تنهایی نمی تواند تیمی را قهرمان کند.

بیگی در ادامه بیان داشت: باشگاه باید زمینه این موفقیت را فراهم کرده و شرایطی را ایجاد کند تا همه تمرکز سرمربی روی کارهای فنی باشد. 

پیشکسوت آبی پوشان با اشاره به طولانی شدن فاصله بین دو فصل هجدم و نوزدهم بیان داشت: استقلالی‌ها نباید از این بابت ناراحت باشند چون این تعطیلی به سود آنها شد. این تیم تغییرات زیادی نسبت به فصل گذشته داشته و این تعطیلی به هماهنگی هرچه بیشتر بازیکنان جدید و قدیم کمک می‌کند.