کد خبر: ۷۷۸۴۵۵
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۵ 07 September 2019

رئیس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی سیستان و بلوچستان گفت: ۵۰ خانه ورزش روستایی همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید با همکاری شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر برای گسترش فضاهای ورزشی در سراسر این استان مجهز می شوند.

محمدامیر براهویی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه برای راه‌اندازی هر خانه ورزش روستایی در سیستان و بلوچستان‌حدود ۷۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است، اظهار داشت: میز پینگ‌پنگ، راکت و توپ میز فوتبال دستی، صفحه شطرنج، دارت و تاتامی از جمله تجهیزات این خانه‌های ورزش روستایی است.

وی افزود: خانه‌های ورزش روستایی با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی، توسعه ورزش روستایی و پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در روستاها با مشارکت فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی، ستاد مبارزه باموادمخدر و وزارت ورزش و جوانان کشور ساخته و تجهیز می‌شوند.
رئیس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی سیستان و بلوچستان گفت: در ۲ سال اخیر ۲۰۱ خانه ورزش روستایی در استان به بهره‌برداری رسید.
وی بیان کرد: با توجه به تنوع فرهنگی تاکنون ۱۳۰ بازی بومی و محلی در سیستان و بلوچستان شناسایی شده به طوریکه تنوع این رشته‌ها زمینه جذب بیش از ۶ هزار ورزشکار سازمان یافته را در این هیات فراهم کرده است.
براهویی ادامه داد: سیستان و بلوچستان یکی از استانهای سرآمد در رشته بازی‌های بومی و محلی است.
به گزارش ایرنا هم اینک ۴۶ هزار ورزشکار سازمان یافته در قالب بیش از ۵۰ هیات استانی و ۵۰۰ هیات شهرستانی در سیستان و بلوچستان مشغول فعالیت هستند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار