کد خبر: ۷۸۵۶۲۲
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۰ 06 October 2019

فرماندار و رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان خاش سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به حجم زیاد بارش‌ها در منطقه سنگان و حاشیه تفتان راه ارتباطی خاش به سنگان و میرجاوه و 2 مسیر دیگر در این شهرستان بسته شده است.

صاحب‌گل صالحی شنبه شب در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر اینکه مردم از خروج غیرضروری از منازل و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها اجتناب کنند افزود: هم اینک به دلیل بارندگی‌های شدید مسیرهای خاش به سوران، ایرندگان به مهرستان و سوران نیز بسته است.

فرماندار خاش بیان کرد: اعضای ستاد مدیریت بحران و تیم های عملیات امداد و نجات و راهداران و نفربرهای ارتش با تجهیزات و امکانات لازم برای نجات اضطراری مردم گرفتار در سیلاب در منطقه حضور دارند.


وی اظهار داشت: در حوالی گرز و درودی سنگان شدت بارش ها بیشتر بوده و برخی مناطق شرایط بحرانی پیدا کرده اند که به احتمال زیاد مدارس قدیمی و فرسوده در نقاط حادثه خیز و نیز در خطر سیلاب فردا تعطیل اعلام می‌شوند.


صالحی صریح کرد: تا این لحظه برای تعطیلی مدارس درخواستی از آموزش و پرورش نداشته ایم و اگر اعلام کنند، موافقت می شود.


وی ادامه داد: بر حسب گزارش های رسیده رودخانه های اصلی و فرعی از مرنتاک تا ایرندگان نیز طغیان کرده اند.

فرماندار خاش گفت: بعلت بارش بسیار شدید در محور ایرانشهر به خاش حدفاصل دامن تا کارواندر و کاهش شعاع دید و همچنین احتمال ریزش سنگ از کوه ، همشهریان و رانندگان محترم با احتیاط در این مسیر تردد کنند.

به گزارش ایرنا بارش باران از ظهر امروز در بسیاری از مناطق شهرستان خاش آغاز شده که در حاشیه تفتان و سنگان شدت بارش ها بیشتر بوده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار