عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت پتروشیمی افزون بر عسلویه و ماهشهر در سواحل مکران نیز بایدبه عنوان یکی از قطب‌های پتروشیمی توسعه داده شود.
کد خبر: ۷۹۵۰۳۴
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸ 07 November 2019

 ضرورت توسعه صنایع پتروشیمی در مکران

شهباز حسن پور بیگلری، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار نیپنا با بیان این که در اسناد بالادستی کشور از جمله سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی یکی از راه‌های جلوگیری از ضربه‌پذیری اقتصاد از درآمدهای نفت و گاز، افزایش صادرات محصولات پتروشیمی عنوان شده است، گفت: محصولات تولیدی این صنعت، مواد اولیه بخش‌های بسیاری از اقتصاد را فراهم می‌کند و از این منظر بسیار حائزاهمیت بوده و همواره مورد توجه سیاست‌گذاران کشور است.

حسن پور بیگلری، به جایگاه تاثیرگذار و گسترده صنعت پتروشمی در اقتصاد ایران اشاره و تصریح کرد: جایگاه صنعت پتروشمی پس از نفت در اقتصاد ایران بسیار گسترده و تاثیرگذار است. امروز کمتر صنعتی یافت می‌شود که به صنایع پتروشیمی و زنجیره‌های پایین‌دستی آن وابسته نباشد و این صنعت ارزشمند نیازمند حمایت بیشتر در مسیر توسعه خود است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: تولید گازدر کشور در حال افزایش است، از این رو برای تبدیل گاز به محصولات با ارزش پتروشیمی باید افزون بر هاب های جدید و همچنین قطب های کنونی تولید یعنی عسلویه و ماهشهر در سواحل مکران نیز با هدف تولید محصولات مختلف پتروشیمی سرمایه گذاری های جدیدی انجام شود.

وی تصریح کرد: ضرورت دارد تا در راستای اقتصاد مقاومتی، منطقه مهم و استراتژیک مکران به عنوان یکی از قطب‌های پتروشیمی با حمایت های دولت و مجلس و مشارکت بخش خصوصی توسعه داده شودو در این صورت می توان ارزش افزوده بیشتری را محقق کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار