دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه آمریکا دست به انتحار سیاسی و نظامی زده است گفت: آن‌ها ریسک بزرگی کردند به طوری که در شرایط عادی ترامپ با برنامه حساب شده دست به این کار نزده و تیری در تاریکی شلیک کرده است، از امروز ترامپ متوجه می‌شود که چه کار بزرگی را انجام داده، زیرا در ایران قیامی بزرگ اتفاق افتاده است...
کد خبر: ۸۱۰۹۳۸
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۳ 04 January 2020

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری امشب ۱۳ دی ماه به بررسی ابعاد شخصیتی سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی پرداخت.

به گزارش «تابناک»، سردار سرلشکر پاسدار «محسن رضایی» با اشاره به اینکه ترامپ عرضه جنگ ندارد گفت: تاریخ ثابت کرده است که ایشان از اول عرضه ورود به جنگ را ندارد، دیشب سردار قاسم سلیمانی از سوریه وارد بغداد شدند و بعد از نشستن هواپیما، ایشان سوار بر ماشین شدند و از دژبانی عبور کردند و بعد از آن پهپاد‌های آمریکایی ایشان را به شهادت رساندند لذا امکان اینکه اسرائیل اطلاعات را از سوریه گرفته باشد وجود دارد لذا این توطئه‌ی آمریکایی - اسرائیلی است، اسرائیل فکر نکند که خودش را پنهان کرده، زیرا انگشت ایران به سمت اسرائیل نیز نشانه رفته است.

وی با اشاره به اینکه آمریکا به شدت در چند ماه گذشته تحقیر شده است افزود: آمریکا به دنبال جبران شکست‌های پی‌درپی خود است به طوری که ترامپ برای انتخابات نیاز به قهرمان سازی داشت و احساس می‌کرد آبروریزی بزرگی برایش در کنگره و سنا حاصل شده لذا باید خود را از این مهلکه نجات دهد، از سوی دیگر ممکن است اسرائیل و عربستان ایشان را تحت فشار قرار داده باشند.

ایران پس از شهادت حاج قاسم کاری می‌کند که در تاریخ بنویسند/ آمریکا دست به انتحار سیاسی - نظامی زد و حماقت بزرگی کرد/ آمریکایی‌ها اینگونه سردار سلیمانی را شهید کردند

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه آمریکا دست به انتحار سیاسی و نظامی زده است گفت: آن‌ها ریسک بزرگی کردند به طوری که در شرایط عادی ترامپ با برنامه حساب شده دست به این کار نزده و تیری در تاریکی شلیک کرده است، از امروز ترامپ متوجه می‌شود که چه کار بزرگی را انجام داده، زیرا در ایران قیامی بزرگ اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به اینکه قاسم سلیمانی فرزند ایران بود و هیچ شهر و روستایی در ایران نیست که امروز مراسم عزا نگرفته باشد گفت: شاید آن‌ها فکر می‌کردند که به دلایل حوادث اخیری که در عراق، ایران و لبنان صورت گرفت الان بهترین فرصت است، ولی همه چیز برعکس شده و یک قیامی در ایران و عراق اتفاق افتاده است

رضایی با اشاره به اینکه عراقی‌ها می‌گویند اجازه دهیم که جنازه قاسم سلیمانی بماند تا در این کشور تشییع جنازه صورت بگیرد گفت: آن‌ها می‌خواستند تا در کربلا، نجف و بغداد تشییع جنازه انجام شود لذا یک شور و هیجان عظیمی در جهان و ایران اتفاق افتاده است.

این فرمانده ارشد نظامی ایران درباره اینکه که رئیس‌جمهور آمریکا می گفت قصد جنگ ندراد ولی دست به ترور سردار سلیمانی زد گفت: ترامپ الان هم می گوید قصد جنگ نداریم، البته عرضه جنگ هم ندارد، تاریخ هم ثابت کرده ترامپ از ابتدا مرد جنگ نبوده است.

وی افزود: جبهه مقاومت هم اکنون آماده است و هر لحظه ممکن است دست به اقدامی بزند آمریکا با این اقدام خودش را در باتلاق گرفتار کرد.

رضایی افزود: ما حق دفاع از خودمان را داریم و تجربه نشان داده هر ملتی کوتاه می آید و تسلیم می شود سرنوشت تلخی خواهد داشت به همین دلایل حتما انتقام می گیریم. به مردم قول می دهیم انتقام ما بسیار سخت خواهد بود و کاری می کنیم دیگر کشوری دست به چنین اقدام هایی نزند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه ترامپ دست به کار بسیار بزرگی زده آن هم بدون اینکه کنگره و بسیاری از مقامات دیگر را آگاه کرده باشد تصریح کرد: معمولا روسای جمهور آمریکا وقتی می‌خواهند چنین اقداماتی را انجام دهند کنگره را توجیه می‌کنند یا اینکه سعی می‌کنند بین دو حزب توافق به وجود آورند، تا به نوعی همصدایی ایجاد شود.

وی ادامه داد: اعتراضاتی در آمریکا به وجود آمده و نشان می‌دهد که در سطح مقامات و نهاد‌های رسمی ترامپ مشورت لازم را نکرده است، در میان ملت آمریکا موجی تحت عنوان ایران عزیز ما آمریکایی نیستیم به پا شده است، ایالت تگزاس اعلام کرده است که مردم ایران ما را نزنید، ما آمریکایی نیستیم و ما را جدای از آمریکا بدانید.

رضایی با اشاره به اینکه همه امید ترامپ بر این بود که عربستان، تروریست‌ها و اسرائیل خلع قدرت آمریکا را در منطقه را پر کنند گفت: آن‌ها خیلی زود با ترکیه مشکل پیدا کردند و ترکیه خود را از صف جنگ نیابتی بیرون کشید، در حالی که در ابتدای جریان داعش ترکیه فعال بود، عربستان و اسرائیل نیز در مسئله‌ی یمن ناکام ماندند، امروز اگر کسانی در دولت آمریکا به فکر تجزیه منطقه باشند این موضوع را باید بدانند که در خواب و خیال هستند، امروز ه آمریکا قادر به حفظ نیرو‌های خود در منطقه نیست.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: بعد از این حادثه فشار‌های زیاد تری به آمریکا وارد خواهد شد و پیش‌بینی ما بر این است که آمریکا در ۱۰ سال آینده باید منطقه را ترک کند و ما هم مبارزات خودمان را برای خروج آمریکا از منطقه تشدید خواهیم کرد.

وی در مورد مجاهدت های سردار سلیمانی علیه داعش گفت: سرنوشت محتوم اسرائیل که می خواستند از نیل تا فرات باشند اما اکنون در محاصره مبارزین هستند برای آمریکایی ها افتاده. آمریکایی ها امید داشتند که بعد از عراق و افغانستان به ایران حمله کنند. این رویا فروپاشید. اوباما و ترامپ سربازها را کمتر کردند و به جنگ نیابتی دامن زدند. بعدها با ترکیه به مشکل خوردند و ترکیه خودش را از جریان داعش کنار کشید. تجزیه خواهان در دولت ترامپ خواب و خیال می بینند. بعد از این حادثه که فشار بر آمریکا زیاد خواهد شد. پیش بینی می کنیم که آمریکایی ها منطقه را ترک کنند.

رضایی در مورد شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، معاون بسیج مردمی عراق گفت: مدت ها بود که هر دو فرمانده را آمریکایی ها و اسرائیلی ها تعقیب می کردند. جرات نمی کردند. الان کاری شتابزده و بدون محاسبه انجام دادند. برادرمان قاسم می گفت پهپادهای آمریکایی در عراق و سوریه بالای سر من می آیند. حاج قاسم برای شهادت اشک می ریخت. ابومهدی در تاسیس لشکر بدر فعال بود و حشد الشعبی را به راه انداخت. همکاری حاج قاسم و حشد الشعبی باعث شکست داعش شد. داعش که به چهل کیلومتری بغداد رسیدند با فتوای آیت الله سیستانی، جوانان عراقی جوشیدند و با کمک دوستان ما، داعش را شکست دادند و شهرهای عراق را یکی پس از دیگری آزاد کردند و با کمک مبارزین افغانستانی در سوریه جبهه مقاومت منطقه را در سوریه شکل دادند. ایشان فرمانده جبهه مقاومت در غرب آسیا بود.

وی گفت: آمریکا با این اقدام وارد باتلاق بزرگی شد. کل جبهه مقاومت الان آماده است و اوضاع آمریکا بدتر خواهد شد. بسیاری از تروریست ها الان وجود خارجی ندارند و با مشکلات عظیمی روبرو هستند. وحدت فرماندهی ندارند و سرزمین های خود را از دست داده اند. بنابراین داعش دیگر احیا نخواهد شد.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: آمریکایی ها خطای بزرگی که کردند این بود که بعد از اینکه آقای ابومهدی نیروهای عراقی را از داخل سفارت خارج کردند این کار را کردند. حتی مخالفان ایران با شناختن سلیمانی و ابومهدی از این اقدام علیه این نمادهای انقلاب قاعده مند ناراحت خواهند شد.

وی در مورد اظهارات مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه حمله ما یک عمل پیش دستانه بوده گفت: نشان می دهد که آنقدر آمریکایی ها مطلب کم آورده اند، دارند داستان سرایی می کنند. می گویند اینها قصد عملیات هایی داشتند. اگر حشد الشعبی در موقع که جوانان عراقب داخل سفارت بودند چند صدنفر گروگان می گرفتند را می گرفت چه غلطی می توانستند انجام دهند؟

استاد دانشگاه جامع امام حسین(ع) در مورد اعزام نیروهای تازه آمریکا به منطقه گفت: آمریکایی ها و اسرائیلی ها در بالاترین سطح هوشدار و آماده باش هستند. آمریکا مثل قبل نمی توانند صدهزار نیرو وارد کنند. ترامپ برای اولین بار دست به اشتباه علنی زده و برای اولین بار با ملت ایران و عراق روبرو شده است. یکبار در طبس با ما روبرو شدند و اتفاقی نیوفتاد. این اولین بار است که اظهار رودررویی با ملت ایران و ملت عراق را اعلام کرده اند. وقتی خط قرمز را عبور کرده اند دیگر سربازان خود را دم تیغ مبارزین منطقه قرار داده اند. با اقدام ترامپ همه مبارزین به خود اجازه می دهند که به نیروهای آمریکا شلیک کنند. قبلا امرزکا مستقیم وارد نمی شد و ازاقدامات اسرائیل و عربستان حمایت می کردند اما این حمله مستقیم، آن حریم های گذشته را شکسته است. خط قرمز را عبور کرده است .

وی در مورد پاسخ ایران اسلامی به آمریکایی ها و انتقام سخت گفت: انتقام ما سخت خواهد بود، ما به دو دلیل انشا الله پاسخ قاطعی خواهیم داد. اولا طبق اصول منشور سازمان ملل که ما حق دفاع از خودمان را داریم. دوم اینکه هر ملتی که کوتاه بیاید، سرنوشت تلخی خواهد داشت. ملت ما که برای صلح و عدالت در جهان قیام کرده حتما به فضل پروردگار انتقام می گیریم. البته اقدامات نظامی اصول و قواعدی دارد. ما از دیشب تمام پایگاه ها و ناوهای آمریکا را زیر نظر گرفته ایم. رزمندگان در منطقه دارند برای یک حرکت آماده می شوند. ما قصد جنگ نداریم و آقای ترامپ هم مرد جنگ نیست. این قول را قاطعانه به مردم می دهیم که انتقام ما بسیار سخت و فراموش ناشدنی خواهد بود و کاری خواهیم کرد که آمریکایی ها و دیگران دیگر دست به این اقدامات نزنند. ما بر سر قولمان هستیم. مردم حوصله کنند و دست قدرتمند فرزندانشان را ببینند. ما هیچ محدودیتی در عملیات نداریم و می خواهیم کنترل در اختیار خودمان باشد. این کار پیچیده از عهده نیروهای ما بر می آید.

رضایی در مورد مواضع کشورهای خارجی گفت: برخی کشورهای مثل چین و روسیه به شدت محکوم کردند. فرانسه و آلمان بدون اینکه به روی خودشان بیاورند پیام هایی داده اند و احساس می شود که فعلا می ترسند. مطمئن هستم که در درون کشورشان علیه ترامپ حرف دارند و در آینده اعتراضاتشان را مطرح می کنند. امروز برخی مقامات سازمان ملل هم استفاده از پهپادها را محکوم کرده اند.

وی در مورد انتصاب سردار قاآنی فرمانده جدید سپاه قدس از سوی رهبر مقام معظم رهبری گفت: پیام کاملا روشن است. راه شهید سردار سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی به همان قدرت ادامه خواهد داشت و برنامه ها نیروهای قدس همچنان با قدرت دنبال می شود. این باعث امیدواری در جبهه مقاومت و ناامیدسازی دشمن شد. نیروی قدس کنار نخواهد رفت. برادرمان آقای قاآنی در جنگ، فرمانده تیپ بود و فداکاری آقای قاآنی این بود که دوازده سال است جانشین سردار سلیمانی بود و به همه رمز و رموز فرماندهی آشنا هستند و در غیاب سردار سلیمانی خیلی از امور را خودشان انجام می دادند. کادرهای نیروی قدس با ایشان آشنا هستند و فرمان ایشان را می پذیرند. ایشان در سوریه و عراق و پشتیبانی های نیروهای قدس فعال بودند.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: من که خجالت می کشم در مورد حاج قاسم صحبت کنم. اگر لازم نبود که ملت ایران با این چهره ها آشناشوند جز گریستن چیزی نداشتم. او را در فتح المبین یافتم. ما سه تیپ داشتیم اما نیاز به یازده تیپ داشتیم. ده تیپ آماده شد. باید تیپ یازده را تشکیل می دادیم. شهید باقری گفت بچه های کرمان هستند اما بعید است بتوانند تیپ بسازند. قاسم سلیمانی آمد و گفتگو کردیم و به او گفتیم که می توانی یک تیپ درست کنی؟ ایشان قبول کرد و در دیماه 1360 تیپ یازدهم را ساخت. ایشان به احمد کاظمی خیلی علاقه داشت. ایشان هم مثل او، در دیماه شهید شد. این دو شهید به هم عشق می ورزدیدند. ایشان کار را شروع کرد و 39 سال است که در جایگاه فرماندهی است.

وی با ذکر ویژگی های شهید سلیمانی گفت: او این اواخر آنقدر ملکوتی شد که فرمانده جبهه مقاومت شد. این جوان 23 ساله از سرزمین پاکی آمد و قهرمان شد. او می گفت اجداد ما از لرهای بختیاری هستند که به فارس وبعد به کرمان آمده اند. البته او درشهر راور کرمان متولد شد. سلیمانی فرزند ملت پاک ایران شد و در همه شهرها و روستاها برای او مجلس عزا گرفته اند. قاسم دنیایی نبود. قران عزت را خدادادی معرفی می کند. این عزت به مخلصین می رسد. به کسانی که فداکاری می کنند. تعداد زیادی قاسم سلیمانی در ایران هست که عرصه پیدا نمی کنند. اگر به جوانان میدان داده شود و حمایت شوند، قاسم سلیمانی های فراوانی داریم که می توانند حماسه های بزرگی را به وجود بیاورند و عقب ماندگی ها را برطرف کنند.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴
LrVEgisyPqxRdN
|
Thailand
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
کاش محسن رضایی رو در ریاست جمهوری رای میدادیم.مرد بزرگ و بی تکراری است
ZhjoefrqucW
|
Thailand
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
واقعا هم گرفتید
zRCkdwcaOfgjql
|
Russian Federation
|
۰۷:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
ممنون ازین موضع مقتدرانه
HwxMRZTmP
|
Russian Federation
|
۰۷:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
علی برکت الله
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار