معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛
با همکاری داوطلبان متخصص ادارات، تمامی کارکنان دستگاه های اجرایی مورد غربالگری و بیمار یابی بیماری کرونا قرار می گیرند.
کد خبر: ۸۳۱۳۳۸
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵ 15 March 2020

به گزارش تابناک سیستان و بلوچستان دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اعلام این مطلب گفت: بسیج ملی مبارزه با بیماری کرونا در سراسر کشور در حال انجام است و هدف از این بسیج این است که افرادی که دارای علائم هستند شناسایی و جدا سازی این افراد از سایر کارکنان صورت پذیرفته و درصورت نیاز پیگیری و درمان برای آنان انجام گردد.

دکتر طباطبایی با اشاره به این موضوع که حجم قابل توجه ای از جمعیت تحت پوشش ما، کارکنان ادارات هستند، افزود: با توجه به اهمیت سلامت کارکنان ادارات و خانواده های آنان با همکاری داوطلبان سلامت ادارت، برنامه ریزی های لازم صورت گرفته تا تمامی کارکنان ادارات با رعایت اصول کنترل عفونت، مورد غربالگری و بیماریابی بیماری کرونا قرار گیرند.

وی گفت: اگر افرادی علائم مشکوک داشته و نیاز به بستری داشته باشند با هماهنگی صورت گرفته به بیمارستان منتقل می گردند و اگر علائم خفیف باشد به استراحت در منزل و قرنطینه داوطلبانه خانگی توصیه می شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به این موضوع که مسئله کرونا جدی است و باید جدی تلقی کنیم افزود: اگر فردی دچار علائم باشد توصیه می شود از ورود آن به محل کار ممانعت شده و با همکاران ما در مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه های سلامت هماهنگی صورت پذیرد، تمامی همکاران ما در مراکز آمادگی لازم دارند تا اقدامات کنترلی را انجام دهند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: جابجایی جمعیت در این شرایط می تواند بسیار خطرناک باشد و به هموطنان عزیز توصیه می شود از سفر های غیر ضروری خودداری کنند و امن ترین جا برای ماندن، منزل است .

به گفته دکتر طباطبایی توصیه های بهداشتی لازم به ادارات ابلاغ شده است و به همه کارکنان و همه مردم درخواست می شود که توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند و امیدواریم با رعایت کردن این اصول، ما شاهد کنترل بیماری کرونا باشیم .

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
IblTztCG
|
India
|
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
مگه تعطیل نکردید
hnNtLAgar
|
India
|
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
پ دولت چکار کنه؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار