پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله یوسف صانعی خبر داد که وی صبح امروز درگذشت. گفتنی است آقای صانعی روز گذشته (جمعه) بر اثر زمین خوردگی و مصدومیت جدی ناشی از آن در بیمارستان فرقانی قم بستری شده بود.
کد خبر: ۸۹۸۲۶۹
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵ 12 September 2020

آیت‌الله صانعی که از روز گذشته در بیمارستان بستری بود امروز شنبه درگذشت.

دفتر ایشان در بیانیه‌ای اعلام کرد: با توجه به وصیت آن عزیز سفر کرده، در ایام کرونا هیچگونه مراسم از تشییع و... برگزار نمی‌گردد.

*** آیت‌الله یوسف صانعی، در سال ۱۳۱۶ خورشیدی در خانواده‌ای روحانی در روستای نیک آباد اصفهان ولادت یافت. پدرشان مرحوم حجة الاسلام آقاى شيخ محمدعلى صانعى و جدّ ايشان نیز آية الله حاج ملاّيوسف، از علماى پرهيزكار و وارسته زمان خود بودند. 

وی در سال ۱۳۲۵ برای تحصیل علوم دینی وارد حوزه علمیه اصفهان شد و پس از گذراندن دروس مقدمات و بهره‌گیری از محضر علمای آن حوزه، در سال ۱۳۳۰ برای ادامه تحصیل رهسپار حوزه علمیه قم شد.

آن مرحوم توانست در سال ۱۳۳۴ در امتحانات سطوح عالی حوزه در سال رتبه اول را احراز نموده و مورد تشویق مرحوم آیة الله العظمی بروجردی(قدس سره) قرار گیرد؛ از همین سال بود که با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد درس خارجِ حضرت امام خمینی سلام الله علیه، در آن شرکت نموده، توانست تا سال ۱۳۴۲ به طور مستمر از حوزه درس اصول و فقه و مبانی مُتقن حضرت امام بهره ببرند و در زمره شاگردان برجسته ایشان قرار گیرند.

آیت الله صانعی علاوه بر سالها تلمّذ در حوزه درس حضرت امام، از محضر اساتید بزرگی چون آیة الله العظمی بروجردی، آیة الله العظمی محقّق داماد و آیة الله العظمی اراکی نیز بهره برد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار