روزنامه دولتی ایران می‌گوید مجلس برای مشکلات معیشتی هنوز کاری نکرده است.
کد خبر: ۸۹۸۹۹۸
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۲ 18 September 2020

این روزنامه ذیل تیتر «مجلس برای مشکلات معیشتی هنوز کاری نکرده است» نوشت: هفتم خردادماه امسال، یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی آغاز به‌کار کرد. مجلسی با اکثریت اصولگرایان که با شعار حل مشکلات معیشتی پا به بهارستان گذاشته بودند، حالا ۱۰۰ روزگی خود را هم رد کرده است. همان ۱۰۰ روزی که در ابتدای دولت اول روحانی همه منتظر گشایش در اوضاع کشور و به تعبیری معجزه بودند، حالا چه دستاوردی از سوی نمایندگان مجلس را به خود دیده است؟
نمایندگان دوره یازدهم کار نظارتی خود را با میزبانی از دولتمردان آغاز کردند. حضور محمدباقر نوبخت رئیس‌سازمان برنامه و بودجه، عبدالناصر همتی رئیس‌کل بانک مرکزی و عادل آذر رئیس‌مرکز آمار برای اطلاع‌یافتن نمایندگان از اوضاع اقتصادی کشور، نخستین میهمانی دولتی‌ها در بهارستان بود و پس از آن نوبت به تعدادی از وزیران هم رسید. وزرای اقتصاد و دارایی، اطلاعات، راه و شهرسازی، نیرو، فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، ارتباطات و فناوری اطلاعات، امور خارجه، جهاد کشاورزی، بهداشت، دفاع، کشور و تعاون و همچنین رئیس‌سازمان انرژی اتمی میهمانان بعدی بهارستان بودند تا تعاملی که وعده آن داده شده بود رنگ و بوی اجرایی به خود بگیرد؛ اما بدرقه بد محمدجواد ظریف و همچنین عدم رای اعتماد به وزیر پیشنهادی صمت، راه را برای هرگونه تعامل ناهموار کرد.
این روزنامه می‌افزاید: برای حل مشکلات معیشتی مردم تنها اعداد و ارقام طرح‌ها بالا می‌رود و خبری از تصویب آنها و حتی در دستور قرار گرفتن‌شان هم نیست. ارسال ۲۰۰ طرح به هیئت‌رئیسه مجلس با موضوع اقتصاد و معیشت که از سوی احمد آبادی فراهانی اعلام شد، از اقدامات مجلسی است که ۳ ماه از آغاز به کار آن می‌گذرد. رکوردی که در این مجلس به ثبت رسیده است، چه اثری در زندگی مردم داشته است؟ آیا رفع مشکلات معیشتی که نمایندگان به دنبال آن بوده‌اند در گرو ارائه این طرح‌ها است؟
آن‌گونه که در میان نمایندگان هم مطرح است، این مجلس تاکنون کارنامه درخشانی نداشته است.
این فضاسازی روزنامه دولت در حالی است که مسئولیت حل مشکلات معیشتی اصالتاً برعهده دولت است و متأسفانه دولت در هفت سال سپری شده، به‌جای تسهیل معیشت مردم، با بی‌تدبیری‌های خود، این مشکلات را چند برابر کرد. اما جالب این است که روزنامه دولت به خود اجازه می‌دهد از مجلسی که 3 ماه است آغاز به کار کرده،‌ طلبکاری کند و به نحوی بنویسد که انگار در جایگاه منتقد نشسته و این نمایندگان مجلس جدید هستند که هفت سال است دولت را اداره می‌کنند!/ کیهان

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار