به گزارش الف، روزنامه نیویورک تایمز روز 23 مرداد ماه مدعی ترور مرد شماره دو القاعده توسط ماموران رژیم صهیونیستی در ایران شد.

در گزارش این روزنامه عنوان شده بود که عبدالله احمد عبدالله ملقب به ابومحمد المصری، مغز متفکر حملات مرگبار به سفارتخانه های آمریکا در کنیا و تانزانیا با 224 نفر کشته در سال 1998 هدف ترور بوده است. 

مبتنی بر ادعای نیویورک تایمز، ترور در یکی از خیابان های تهران توسط دو موتورسوار در روز جمعه 7 اوت صورت گرفته و همراه ابومحمد المصری، دخترش عروس بن لادن و همسر حمزه بن لادن نیز کشته شده است.  

بر اساس مدعای این روزنامه، المصری حدود 58 سال داشته،‌ از بنیانگذاران القاعده بود و تصور می‌شد پس از ایمن الظواهری، رهبری این سازمان را به عهده گیرد. 

بعد از خبر نیویورک تایمز، آسوشیتدپرس نیز روز شنبه 24 آبان مدعی شده بود که ایالات متحده اطلاعات لازم درباره مکان و هویت مرد شماره دو القاعده را به رژیم صهیونیستی داده بود.

سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه به صراحت ادعای این رسانه ها را تکذیب کرد و  هرگونه حضور اعضای القاعده در ایران را رد و به رسانه‌های آمریکایی توصیه کرد در دام سناریوپردازی‌های هالیوودی مقام‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی نیفتند.

خطیب زاده اظهار داشت: هرچند آمریکا در گذشته نیز از طرح هیچ اتهام کذبی علیه جمهوری اسلامی ایران فروگذار نکرده، اما این رویکرد در دولت فعلی آمریکا تبدیل به یک روند دائمی شده و کاخ سفید تلاش کرده است با تکرار چنین اتهاماتی در اجرای طرح ایران‌هراسی خود بیش از پیش گام بردارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: بدون تردید این دست اتهام‌زنی‌ها در چارچوب  جنگ همه‌جانبه اقتصادی، اطلاعاتی و روانی علیه مردم ایران انجام می شود و رسانه‌ها نباید تریبونی برای نشر دروغ‌های هدفمند کاخ سفید علیه ایران باشند.

میرویس ناب،معاون وزیر امور خارجه افغانستان نیز با رد گزارش برخی رسانه های غربی تاکید کرد: ابومحسن المصری، نفر دوم القاعده توسط عملیات نیروهای ویژه امنیت ملی افغانستان در منطقه «اندر» واقع در ولایت غزنی کشته شده است.

ماجرا از چه قرار خبر بوده است؟
روایتی که روزنامه نیویورک تایمز بعد از نزدیک به چهار ماه به آن استناد می کند مربوط به ماجرای تیراندازی در اوائل مرداد ماه است که در شبکه های اجتماعی و رسانه های ایران بازتاب یافت و ظاهراً اولین بار یک کاربر فیک توییتر به حادثه اشاره داشته است. 

این خبر در رسانه های مختلف بیشتر با تیتر «قتل پدر و دختر لبنانی در تهران» انعکاس پیدا کرد. بر اساس روایت رسانه ها در روز 18 مرداد ماه دو نفر غیرایرانی با عنوان حبیب داوود، استاد تاریخ و دخترش مریم در خیابان پاسداران به قتل رسیدند. 

فارس عنوان کرده بود: «جسد این 2 نفر حوالی ساعت 9 شب در ماشین ال 90 پیدا شده است. همسایگان این خانواده که عرب زبان بوده اند گفتند، این پدر و دختر به ضرب گلوله کشته شده اند. مسئولین کلانتری پاسداران در این رابطه مصاحبه نکردند اما پیگیری های میدانی صحت خبر را تایید می کند».

ایلنا نوشته بود:« یک منبع آگاه خبر تیراندازی و کشته شدن دو نفر را در این تیراندازی تایید کرد. همچنین طبق اخبار منتشر شده در شبکه های مجازی این افراد از تبعه ایران نبودند. البته برخی نیز این افراد را تبعه لبنانی معرفی کرده اند».

تابناک نیز نوشته بود: «طبق اخبار رسیده، دو اتباع لبنانی که پدر و دختری به نام حبیب و مریم داودی مقابل منزل شهید ابو‌مهدی المهندس در خیابان پاسداران، گلستان یکم با ضرب 5 گلوله توسط یک تیم موتوری کشته شده‌اند!».

روابط عمومی استانداری تهران نیز این خبر را به نقل از برخی از رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی روی کانال خود منتشر کرد و نوشت: شیوه قتل این افراد به این صورت بوده که از سمت راننده چهار تیر شلیک شده و شلیک پنجم هم به یک ماشین دیگر که در حال عبور بوده، اصابت کرده است. بر اساس این گزارش فرد موتورسوار از طرف پیاده‌رو شلیک کرده و با موتور فرار کرده است و عوامل انتظامی و امنیتی به دنبال قاتل هستند.

عملیات روانی غرب علیه ایران 
هدف رسانه های غربی از اتهام زنی و مطرح کردن چنین شایعاتی با کلیدواژه ترور و تروریسم، تلاش برای تحت فشار قرار دادن ایران از طریق ادعاهای واهی است. در واقع آنها در پی این هستند با ادعای حضور اعضای القاعده در ایران، مسئولیت اقدامات این گروه را متوجه ایران سازند.

از سوی دیگر سرویس های اطلاعاتی غربی و صهیونیستی تلاش دارند تا با زمینه سازی و نسبت دادن تروریسم، فضا را برای اعمال تحریم های جدید علیه ایران فراهم آورند.

این اتفاق در حال رخ می دهد که آمریکا خود پدیدآور گروه های تروریستی بی شماری در مناطق مختلف جهان بوده است. دونالد ترامپ، رئیس جمهور دولت تروریست پرور آمریکا نیز به صراحت بعد از شهادت سردار قاسم سلیمانی مسئولیت این ترور را بعهده گرفت. یا اینکه در مبارزات انتخاباتی جهار سال قبل ترامپ، به صراحت از هیلاری کلینتون به عنوان موسس داعش نام برد.

رژیم جعلی صهیونیستی نیز در طول عمر ساختگی خود بارها اقدام به ترور مقامات کشورهای دیگر کرده است.

به نظر می رسد محور غربی- عبری تلاش دارد با فرافکنی و سلب مسئولیت از خود بدلیل اقدامات وحشیانه گروه های تروریست دست پرورده، ایران را به عنوان محور فعالیت های القاعده مطرح نماید. این سناریوها بخصوص زمانی حائز اهمیت بیشتری است که ترامپ در دو ماه پایانی تمایل دارد با حربه های گوناگون ایران را تحریم مضاعف نماید تا عملاً کشورمان را هدف اقدامات جدید بین المللی نماید.