سیستان و بلوچستان مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از ورود بخش دوم تجهیزات استراتژیک توسط شرکت هندی به بندر شهید بهشتی چابهار خبر داد.
کد خبر: ۹۵۰۳۶۱
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۲ 22 March 2021

به گزارش تابناک سیستان‌وبلوچستان، بهروز آقایی از ورود بخش دوم تجهیزات استراتژیک توسط شرکت هندی به بندر شهید بهشتی چابهار خبر داد و گفت:این تجهیزات شامل دو دستگاه جرثقیل ساحلی ۱۰۰ تنی به ارزش ۷.۵ میلیون دلار است که در روز یکشنبه یکم فرودین ماه وارد بندر شهید بهشتی چابهار شد.

وی یادآور شد: ورود این تجهیزات در راستای تعهدات قرارداد ۸۵ میلیون دلاری شرکت سرمایه گذار هندی در چابهار است بگونه ای که طرف هندی متعهد به تأمین و ورود تجهیزات تخلیه و بارگیری بر اساس تعهدات قراردادی بلند مدت، به صورت (BOT) می باشد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه این تجهیزات برای تخلیه و بارگیری کالا در فاز یک طرح توسعه بندر شهید بهشتی استفاده می گردد اظهار کرد: بخش سوم تجهیزات تا اواسط سال ۱۴۰۰ وارد بندر چابهار خواهد شد.

پیش از این دو دستگاه جرثقیل ساحلی ۱۴۰ تنی به ارزش ۸.۵ میلیون دلار در بهمن ماه سال گذشته وارد بندر شهید بهشتی شده و به بهره برداری رسیده است.

گفتنی است قراردادهای BOT به قراردادهایی اطلاق می‌شود که سرمایه‌گذار با ساخت تاسیسات و تجهیزات، برای سال‌های مشخصی، مثلا ۲۰ سال از آن تجهیزات استفاده نموده و اجاره بخشی از زیرساخت‌ها، مثلا اراضی را پرداخت می‌کند و پس از مدت معین، مالکیت تاسیسات ایجاد شده را به طرف سرمایه‌پذیر منتقل می‌نماید.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار