مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان‌ و بلوچستان
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان‌ و بلوچستان از افتتاح 268 واحد مسکونی ویژه مددجویان این کمیته خبر داد و گفت 470 طرح اشتغال‌زا در سطح استان به بهره‌برداری می‌رسد.
کد خبر: ۹۹۰۲۹۵
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۱ 01 September 2021

به گزارش تابناک سیستان و بلوچستان، سیدمهدی عبادی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان‌وبلوچستان گفت: کمیته امداد حضرت امام(ره) استان هر ساله برنامه‌های متعددی در حوزه‌های مختلف از جمله ساخت مسکن مددجویان، اشتغالزایی و کمک به خودکفایی قشر محروم، مهارت‌آموزی افراد، تأمین اقلام ضروری جهت تشکیل خانواده و غیره اجرا می‌کند.

وی افزود: یکی از برنامه‌های مهم و تأثیرگذار امداد، ساخت مسکن مددجویان است، چراکه مسکن، بخش بزرگی از سبد هزینه خانوارها را تشکیل می‌دهد و تأمین سرپناه استاندارد و در شأن مددجویان که ولی‌نعمتان ما هستند، از رسالت‌های مهم امداد است.

مدیرکل کمیته امداد استان بیان کرد: در هفته دولت امسال، تعداد 268 واحد مسکن مددجویی در سطح استان افتتاح شد که از این تعداد، 5 واحد مسکن برای مددجویان شهری و 263 واحد نیز در روستاها ساخته شده است که تحویل مددجویان روستایی کمیته امداد خواهد شد.

وی اظهار کرد: توانمندسازی و ایجاد اشتغال برای نیازمندان از اولویت‌های اصلی کمیته امداد است و در این راستا، تعداد 470 طرح اشتغال در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد که 402 مورد از محل تسهیلات بانکی، 60 مورد از محل تسهیلات صندوق امداد ولایت و 8 مورد نیز از محل تسهیلات اشتغال روستایی تأمین شده است.

وی گفت: همچنین یک‌هزار و 696 نفر آموزش‌های مقدماتی مهارت‌آموزی کسب‌وکار را فرامی‌گیرند و آماده برای ورود به بازار کار می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان افزود: در هفته دولت 630 کولر در قالب لوازم ضروری و با اولویت مناطق روستایی و محروم توزیع شد.

وی گفت: همچنین تعداد 764 سری جهیزیه شامل یخچال، تلویزیون، ماشین لباسشویی، جارو برقی و فرش از ابتدای سال تاکنون، به دختران نوعروس تحت پوشش کمیته امداد استان اهدا شده است.

عبادی بیان کرد: شارژ کارت 11 هزار و 700 کودک دچار سوء تغذیه و 8 هزار و 732 مادر باردار و شیرده از دیگر برنامه‌های کمیته امداد استان بوده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین