به گزارش فارس، عصر امروز در مراسم ارائه برنامه نامزدهای لیست جوانان ائتلاف نیروهای انقلابی برای انتخابات به مجلس شورای اسلامی مجتبی ثابتی جوان ترین نامزد شورای ائتلاف تهران اظهار داشت: برای دستیابی به اهداف لیست "ایران سربلند" باید همه نامزد‌ها راهی مجلس شورای اسلامی شوند که در غیر این صورت به آنچه در نظر داریم نخواهیم رسید.

وی گفت:‌ برای بهبود وضع اقتصاد مهم‌ترین موضوع حذف افراد کثیف از این حوزه است. چهره‌های اقتصادی دولت و مجلس شورای اسلامی را مقایسه کنید تا متوجه شوید در میان آن‌ها فرد انقلابی وجود ندارد و مسئله مهم این است که اقتصاد باید از چنگ آدم‌های رانت خوار خارج شود. 

جوان ترین نامزد شورای ائتلاف تهران تشریح کرد: الیاس نادران، جانباز و استاد دانشگاه با وجود چندین سال کار اقتصادی هنوز یک پرونده در این حوزه ندارد که قیاس این موضوع با چهره‌های اقتصادی دولت اصلاحات یا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه تأمل برانگیز است.

وی در ادامه صحبت‌هایش با بیان اینکه سالم سازی اقتصاد بدون وارد کردن اقتصاد دانان متخصص و پاکدست امکان ندارد گفت: اطلاع دارم در اولین برنامه جبهه ائتلاف کنترل نرخ بنزین است که در صورت ورود این لیست به مجلس اجرا خواهد شد و حتی طرح این موضوع نیز تهیه شده است تا در این باره اقدام لازم انجام شود. 

 

ثابتی گفت: در بازدید از شهرستان‌های استان تهران با آدم‌هایی مواجه شدیم که در ماه که هیچ حتی در سال هم گوشت قرمز نمی‌خورند. 

وی افزود: خدمت سربازی باید موجب تعالی، رشد روحی، معنوی، عقلی و اخلاقی یک جوان بشود که این روزها وقتی نام آن می‌آید جوانان به فکر فرار از آن هستند.

جوان‌ترین نامزد شورای ائتلاف استان تهران گفت: برنامه‌ای هم برای یکسان‌سازی حقوق و مالیات بر عایدی داریم که حتما" باید محقق شود. 

 

رای و دارایی همه مسؤولین دولتی و نمایندگان مجلس شفاف باشد 

مجتبی رضا خواه یکی دیگر از نامزد‌های انتخابات مجلس یازدهم گفت: سیستم مالیاتی و اقتصادی کشور نیاز به تغییر اساسی دارد. 

وی افزود: برای دریافت مالیات از مردم باید به میزان درآمد و همچنین مخارج آن‌ها توجه کرد تا توجیه اقتصادی داشته باشد. 

کاندیدای شورای ائتلاف تهران تشریح کرد: با توجه به اینکه سیستم بانکداری درگیر کارهای اقتصادی و بنگاه‌داری شده‌اند نیاز به تحول بنیادین و ورود مجلس به این حوزه ضروری به نظر می‌رسد.

وی توضیح داد: یکی از راه‌های اساسی جبران کسری بودجه اصلاح سیستم مالیاتی است. امروز بازاریابی آنلاین جایگاه ویژه‌ای در اقتصاد دنیا دارد که نباید به فعالان این حوزه بی‌تفاوت باشیم.

این نامزد اصولگرا ادامه داد: موضوع مجوزها هم از اهمیت فراوانی برخوردار است که باید برای متقاضیان ایجاد کسب و کار صدور مجوز را تسهیل کنیم.

رضا خواه گفت: رای و دارایی همه مسؤولین دولتی و نمایندگان مجلس نیز باید شفاف باشد تا از جایگاه خود در جهت منفعت شخصی استفاده نکنند.

 

لزوم پیگیری تخصصی مشکلات و مسائل حاشیه تهران

محسن پیر هادی سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی گفت: مسائل حاشیه استان تهران از جمله اسلامشهر و ری باید به صورت تخصصی پیگیری شود تا وضع زندگی شهروندان حاشیه‌های پایتخت بهتر شود. 

وی افزود: امروز مسائل اشتغال، گرانی، بیکاری و تورم دغدغه‌های اصلی مردم را تشکیل می‌دهد که باید برای حل این مشکلات فکر اساسی کنیم. 

سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در ادامه تشریح کرد: باید امکانات حمل و نقل عمومی مثل مترو برای اهالی اسلامشهر به بهترین شکل ارائه شود تا در رفت و آمد‌های خود دچار مشکل نباشند.

پیرهادی گفت: بعد از انتخابات سال ۹۶ جبهه انقلاب با اتحاد توانست میزان قابل توجهی رای را به خود اختصاص دهد و برای اینکه این آراء را از دست ندهیم تصمیم به شکل گیری این ائتلاف گرفتیم.