نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: تدبیر امام خمینی(ره) در تشکیل بسیج کاری استثنایی و همراه با ساختار شکنی بود.
کد خبر: ۱۰۱۰۷۷۴
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۵ 21 November 2021

به گزارش تابناک سیستان‌ و بلوچستان، آیت‌الله ‌مصطفی محامی نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان در دیدار اعضای ستاد هفته بسیج استان ضمن اشاره به قدر شناسی مردم ایران اسلامی نسبت به زحمات و تلاش های بسیج و بسیجیان گفت: بسیج شجره طیبه ای است که آثار و برکات خود را از بدو تاسیس نشان داده و حضرت امام خمینی(ره) با نگاه والا و دور اندیش خود دستور تاسیس آن را صادر نمود.
امام جمعه زاهدان ضمن قرائت آیات سوره مبارکه والعصر به تفسیر آن پرداخت و افزود: بسیج یک فرهنگ و مجموعه ای از کمالات است و خداوند متعال در آیات ابتدایی این سوره بیان فرموده انسان در زیان است مگر اینکه استثنایی فکر و عمل کند و کسانی مصداق این آیه هستند که دارای ایمان و عمل صالح بوده و دارای روحیه کار جمعی و شبکه ای باشند.
آیت‌الله محامی بیان داشت: ایمان، باور و اعتقاد قلبی تنها به حرف نیست بلکه باید به صورت جمعی پا به کار و به دنبال کارهای خیر باشند و چنین جمعی تنها به خود بسنده نکرده و نسبت به همدیگر احساس مسئولیت نموده و توصیه به صبر می کنند.
وی ادامه داد: تدبیر امام خمینی(ره) در تشکیل بسیج کاری استثنایی و همراه با ساختار شکنی بود و بسیجیان با عرفان و اعتقادات خود پا به میدان جنگ نهاده و با تقدیم جان خود عامل پیروزی انقلاب اسلامی شدند و چنین چیزی وجه تمایز نیروهای ما نسبت به جبهه دشمن بود.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اظهار داشت: در اوایل دوران انقلاب بسیج نسخه شفابخش کشور بود و در شرایط کنونی نیز بسیج باید نسخه برون رفت از مشکلات باشد و نسائل کشور در زمینه‌های نظامی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی نیازمند بسیج و روحیه بسیجی است.
وی گفت: بسیج راه میانبری است که در جبهه های مختلف ما را به مقصد می رساند و باید برای تحفظ روحیه بسیجی و نشر این ارزش ها در سطح جامعه تلاش کنیم.
آیت‌الله بیان کرد: تقدیر از بسیجیان و نشر ارزش های بسیجی مختص به همین هفته نیست بلکه این کار باید در طول سال ادامه یابد و بسیج حضوری مشکل گشا و کارآمد در عرصه های مختلف داشته باشد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان تصریح کرد: بیشترین تبلیغ برای بسیج فراهم کردن زمینه ورود بسیجیان و نقش آفرینی در عرصه های مختلف است.
وی ادامه داد: در دوران انقلاب مردم همانند سیلی خروشان وارد بسیج شده و عامل حل مشکلات بودند که در حال حاضر نیز بسیج باید از دل مردم برخاسته و نتیجه کار آن هم مشکل گشایی برای مردم باشد.
نماینده مقام معظم رهبری در سیستان‌وبلوچستان اظهار داشت: در شرایط کنونی باید موقعیت خود را به خوبی تشخیص داده و بدانیم که دشمن از کجا به دنبال آسیب رساندن به ماست و برای رفع این خلأها تلاش کنیم.
وی گفت: در شرایط کنونی نقاط حمله دشمن در مباحث فرهنگی، فضای مجازی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی است و دشمن در صدد آن است که به تدریج مردم را تحت فشار و مجبور به تسلیم کنند.
آیت‌الله محامی خواستار حضور جدی بسیج در این عرصه ها شد و بیان کرد: اقدامات خوبی در عرصه محرومیت زدایی صورت گرفته اما چنین فعالیت هایی جنبه تسکین دهنده داشته و باید بسیج زمینه‌ساز حضور خود مردم در جبهه اقتصاد و مسئولان نیز زمینه سازی و سازمان دهی لازم را انجام دهند
امام جمعه زاهدان خاطر نشان کرد: گاهی برخی مشکلات حاصل بی تدبیری خود ماست که در چنین صورتی مایه تاسف قرار می گیرد و باید در این راستا تلاش کرده و بسیج را از خود دانسته و از آن دفاع و پشتیبانی کنیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار