نماینده رهبری در سیستان‌ و بلوچستان:
نماینده مقام معظم رهبری در سیستان‌ و بلوچستان گفت: طلاب جوان اهل سنت از جمله سرمایه های کشور و استان هستند که باید استعداد خود را کشف کنند.
کد خبر: ۹۹۵۵۸۴
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۵ 21 September 2021

به گزارش تابناک سیستان و بلوچستان، آیت‌الله مصطفی محامی نماینده مقام معظم رهبری در سیستان‌ و بلوچستان در دیدار شرکت‌کنندگان در دوره تربیت و کادرسازی طلاب و علمای جوان نخبه استان ضمن استماع گلایه‌ها و مشکلات طلاب اهل سنت مبنی بر مشکلات سربازی، پایین بودن مبلغ شهریه دریافتی، بیمه، گزینش و تحت پوشش قرار دادن طلاب در طرح رزاق بیان کرد: در خصوص مشکلات سربازی طلاب، پیگیری‌های لازم از مبادی ذی‌ربط در حال انجام است و به زودی نتایج خوبی حاصل خواهد شد.

امام جمعه زاهدان افزود: در مراسم افتتاح طرح رزاق به مسئولان تاکید کردیم که آغاز این طرح خوب اما نیاز به گسترش و توسعه دارد به گونه ای که بتوان مناطق و افراد بیشتری را تحت پوشش قرار داد.

آیت‌الله محامی بیان داشت: از بدو ورود در استان همواره به دنبال مشارکت اهل سنت در فرایند تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری هستیم زیرا در این صورت زمینه اجرا نیز فراهم خواهد بود و برگزاری چنین دوره هایی تا حدود زیادی به شناسایی نخبگان و جذب از میان اهل سنت کمک خواهد کرد و در شرایط حال حاضر نیز آمار جذب مدیران استان از میان اهل سنت نسبتا مطلوب است.

وی با اشاره به برخی سخت گیری ها در جذب علمای اهل سنت ادامه داد: در جلسات مختلف شیعه و اهل سنت متذکر شدیم که متاسفانه در استان دیوار بی اعتمادی متقابلی وجود دارد که باید تخریب و تبدیل به اعتماد شود و برای این کار همه طیف ها باید پله به پله پیش رفته و اعتماد سازی کنند.

وی گفت: مبلغ پایین شهریه طلاب نیازمند جذب اعتبارات و سازماندهی است که در این صورت بهره‌وری بهتر و به تناسب مبلغ دریافتی نیز افزایش پیدا می‌کند هر چند کار علما در تبلیغ مبانی دینی با هیچ مبلغی قابل مقایسه نیست.

آیت‌الله محامی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در خصوص سازماندهی حوزه‌های علمیه اهل سنت بیان کرد: در جلسات مختلف به دنبال تعامل و برنامه ریزی در این جهت بودیم که جمع بندی های خوبی صورت گرفته است.

نماینده مقام معظم رهبری در سیستان‌ و بلوچستان خاطر نشان کرد: طلاب جوان اهل سنت از جمله سرمایه های کشور و استان هستند که باید استعداد خود را کشف کرده و به خود عنوان یک سرمایه نگاه کنند و با این نگاه برای رشد روحی و معنوی و ارتقاء مهارت و دانش خود تلاش کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار